Intranet login

» Registera

» Glömt lösenord?

Logga in automatiskt


Välj
År


Månad
< >

Kategori


Typ


Visa





 Aktuellt
» Naturpasset » Träna med oss!

Kalender September 2017

Datum
Text
Fredag

1


September
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Ockelbo OK, DM, natt, Natt

Lördag

2


September

Söndag

3


September
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Hudiksvalls OK, DM, sprint, Sprint
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Hudiksvalls OK, DM, medel, Medeldistans
Alla:Övrigt: Avresa till DM kl 08.00 från Preem.
Måndag

4


September

Tisdag

5


September
Alla:Träning: Sörklubbs # 14 i Järvsö, samarrangemang med Norrcupen. Avresa fr Preem 17.30. läs inbjudan här

Onsdag

6


September

Torsdag

7


September
Klicka för mer infoAlla:Träning: Gemensam träning med Löpgrupp Bollnäs
Löpning för Alla som leds av Johanna Lindberg, Träning Löpning Lycka.
Samling ombytta vid parkeringen Bollegården kl:18,00
Alla välkomna, Ansvarig: Johanna Lindgren

Fredag

8


September

Lördag

9


September
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Ljusdals OK, DM, lång, Långdistans
Alla:Övrigt: Avresa till DM kl 09.00 från Preem

Söndag

10


September
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Ljusdals OK, DM, stafett, Stafett
Alla:Övrigt: Sista ord anm till OL-Touren i Falun (OK Kåre) 16-17/9
Alla:Övrigt: Avresa till stafett-DM kl 08.00 från Preem.
Måndag

11


September

Tisdag

12


September
Alla:Träning: Sörklubbs # 15, Rehns BK, vid Västerby, hembygdsgården i Rengsjö. Avresa fr Preem 17.15. Läs inbjudan här

Onsdag

13


September

Torsdag

14


September
Klicka för mer infoAlla:Träning: Gemensam träning med Löpgrupp Bollnäs
Löpning för Alla som leds av Johanna Lindberg, Träning Löpning Lycka.
Samling ombytta vid parkeringen Bollegården kl:18,00
Alla välkomna, Ansvarig: Johanna Lindgren

Fredag

15


September
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Umeå OK, USM, Sprint

Lördag

16


September
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Umeå OK, USM, Långdistans
Klicka för mer infoElit:Tävling: KFUM Örebro OK, SM kval, Långdistans
Klicka för mer infoAlla:Tävling: OK Kåre, OL_Touren, OK Kåre, Falun, medeldistans, Medeldistans
Söndag

17


September
Klicka för mer infoUngdom:Tävling: Umeå OK, USM, Stafett
Klicka för mer infoElit:Tävling: KFUM Örebro OK, SM final, Långdistans
Klicka för mer infoAlla:Tävling: OK Kåre, OL-Touren, OK Kåre, Falun, långdistans, Långdistans
Måndag

18


September

Tisdag

19


September
Alla:Träning: Sörklubbs # 16, Söderhamns OK, avresa fr Preem 17.30 FINAL!

Onsdag

20


September
Klicka för mer infoAlla:Träning: Obs! Annan dag denna vecka!
Gemensam träning med Löpgrupp Bollnäs
Löpning för Alla som leds av Johanna Lindberg, Träning Löpning Lycka.
Samling ombytta vid parkeringen Bollegården kl:18,00
Alla välkomna, Ansvarig: Johanna Lindgren

Torsdag

21


September

Fredag

22


September
Klicka för mer infoElit:Tävling: OK Tisaren, SM kval, Medeldistans
Klicka för mer infoVeteran:Tävling: Motala AIF Tjällmo-Godegårds OK, Veteran-SM, Sprint

Lördag

23


September
Klicka för mer infoElit:Tävling: OK Tisaren, SM final, Medeldistans
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Valbo AIF, Valbo AIF:s nationella, Medeldistans
Klicka för mer infoVeteran:Tävling: Motala AIF Tjällmo-Godegårds OK, Veteran-SM, Medeldistans
Söndag

24


September
Klicka för mer infoElit:Tävling: Hagaby GoIF, SM, Stafett
Klicka för mer infoAlla:Tävling: Valbo AIF, Valbo AIF:s nationella, Medeldistans
Klicka för mer infoVeteran:Tävling: Motala AIF Tjällmo-Godegårds OK, Veteran-SM, Långdistans
Måndag

25


September

Tisdag

26


September

Onsdag

27


September

Torsdag

28


September
Klicka för mer infoAlla:Träning: Gemensam träning med Löpgrupp Bollnäs
Löpning för Alla som leds av Johanna Lindberg, Träning Löpning Lycka.
Samling ombytta vid parkeringen Bollegården kl:18,00
Alla välkomna, Ansvarig: Johanna Lindgren

Fredag

29


September

Lördag

30


September


English version


Tack alla sponsorer!



Huvudsponsorer GULD









Silversponsorer













Bronssponsorer


















Annonser: